• O NÁS

 • Naší malou rodinnou restauraci a penzion provozujeme od roku 1992 kdy jsme začínali s cca 16 místy ve vnitřním prostoru restaurace a dvěma hostinskými dvoulůžkovými pokoji. V roce 2000 jsme hostinec rozšířili o dalších 24 míst ve vnitřním prostoru a dva třílůžkové pokoje. Kapacita našeho hostince je za pěkného počasí rozšířená o venkovní prostor. Ten je situován okolo malých rybníčků a v blízkosti lesa. Součástí našeho venkovního posezení je také dětské hřiště a výhled na námi obhospodařované orchidejové louky o které se s láskou staráme a paseme na nich 6 ovcí a 1 osla. V rybníku chováme ryby, které vám na objednávku také rádi vyudíme.

  Náš hostinec je umístěn v centrální části Karlovarského kraje v obci Kolová u Kynšperka nad Ohří. V blízkosti se nachází CHKO Slavkovský les a známá lázeňská města Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně všechny vzdálené cca 30 km a autem dostupné do 30 minut.

  Obec ve které se naše pohostinství nachází je starou sudetskou obcí, kde se nedaleko od naší provozovny nacházela známá výletní restaurace s názvem Čertův mlýn. Odtud jsme také převazali jméno našeho hostince akorát jsme ho pojmenovali U Čertova mlýna. Původní Čertův mlýn po roce 1945 chátral až byl v 70. letech obcí z bezpečnostních důvodů zdemolován.

  Výzdoba našeho hostince se právě věnuje tématu zaniklého původního Čertova mlýna. Na zdech visí staré fotografie a ve vitrínkách máme uloženy skleněné nádoby, které jsme v lokalitě bývalé výletní restaurace našli. Specialitou této výletní restaurace byli smažení potoční pstruzi. Na tuto tradici se snažíme také navázat a na objednávku nabízíme podomácku vyuzené pstruhy.

  Náš hostinec se nachází na okraji obce. Směrem od nás se dostanete do údolí Malé Libavy. Na ostrohu nad malou Libavou se nachází výšinné opevněné sídliště – hradiště a městiště Kolová. Jedná se o kulturní památku s relikty opuštěné městské lokace z 1.pol 13. Stol. V místech byly nalezeny také početné nálezy z pozdní doby bronzové. Tato lokalita však není na turistické stezce a naleznou ji pouze znalci místních poměrů. V případě zájmu vám rádi zprostředkujeme procházku k tomuto hradišti. Dále po proudu se dostanete na soutok Malé a Velké Libavy. Pokud se vydáte proti směru toku Velké Libavy narazíte na zajímavé turistické tábořiště s lesním rybníkem. Od tohoto rybníku je opět možné dostat se do sousední obce Šabina, ve které se nachází pěkný hostinec Stará hospoda. V pěší dostupnosti je také město Kynšperk nad Ohří a poutní místo Chlum svaté Maří. Poutní místo je výhodné navštívit vždy šestý týden po Velikonocích, kdy se zde koná tradiční pouť.

  Dovolenou u nás rádi tráví právě zahraniční hosté hledající klidné prostředí mimo turisticky exponovaná místa nebo čeští turisté za účelem poznávací nebo sportovní dovolené.

  Náš hostinec a penzion leží na cyklistické a turistické trase spojující Kynšperk nad Ohří se Slavkovským lesem. Jmenované značené trasy jsou však poměrně složitým terénem vhodným pro zdatnější sportovce nebo elektrická kola. Pro nenáročně strávenou dovolenou je vhodné využít cyklostezku podél Ohře nebo vodní turistiku na Ohři. Ve spodní části textu najdete dále odkazy na zajímavá místa v našem okolí.

  Na své si přijdou také návštěvníci vyhledávající méně atraktivní formy dovolené. Na území se totiž nachází několik fenoménů, které jsou typické pouze pro tuto oblast. Jedná se například o rekultivovaná území po těžbě uhlí, která nabízejí velmi netypický pohled na krajinu, kterou by u nás jen málokdo hledal. Dále blízkost CHKO Slavkovský les umožňuje návštěvu mnoha přírodně zajímavých lokalit. V neposlední řadě překvapí turisty také opuštěná krása starých sudetských vesnic.

  Také německá města a krajina je zajímavým námětem pro návštěvu a turisty jistě potěší bohatá nabídka služeb v poněkud odlišném kulturním prostředí.                                                                                                                                                        

  Kromě provozu hostince a penzionu se dále věnujeme chovu ovcí, slepic a včel. K prodeji nabízíme vlastní včelí produkty i včelí produkty z českého trhu, kterým fandíme pro jejich vysokou kvalitu. Sezonně prodáváme také vejce. Jehněčí maso můžete ochutnat v našich domácích klobásách.

  Dále se zabýváme také tvorbou a ochranou přírody a krajiny. Jsme členy spolku ČSOP Kynšpersko, s nímž se podílíme na údržbě několika lokalit. V našem hostinci i na internetových stránkách proto najdete mnoho odkazů právě na přírodně hodnotné lokality v našem okolí. Pro zájemce jsme ochotní zprostředkovat také exkurze do těchto lokalit s odborným výkladem. Naše louka, na které paseme ovce a kozy, byla v roce 2006 oceněna jako nejhezčí horská louka regionu v soutěži horských luk.

  Každý víkend si u nás pochutnáte kromě stálého menu na jídelním lístku také na domácí polévce a moučníku. Pořádáme také tradiční slavnostní menu ke svátku svatého Martina nebo Silvestrovské menu. Vše vždy pouze na objednávku. Dále na objednávku nabízíme také uzené pstruhy.

   

 • ODKAZY